Wydarzenia 2008


28.06.2008

I Integracyjny Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej

24.06.2008

Wycieczka 24 -26.06.2008.

Kraków, Wieliczka, Zakopane, Wadowice, Oświęcim.

19.06.2008

Dyskoteka

Wspaniała zabawa z przyjaciółmi z Opoczna.

14.06.2008

Dni Drzewicy 2008

Występ artystyczny pod zamkiem.

13.06.2008

I Integracyjna Wszechnica Kulturalna

29.05.2008

Świat Wielkich Wartości

27.05.2008

Dzień Matki

17.05.2008

I Powiatowy Pokaz Sprawności Osób Niepełnosprawnych

Mariusz vs. Starosta Opoczyński p. Józef Róg.

15.05.2008

Cała Polska Biega

Organizatorzy akcji Polska Biega, tj. Agora S.A. (wydawca "Gazety Wyborczej"), TVP SPORT oraz Radio RMF FM, zwrócili się do z prośbą do burmistrza naszej gminy, p. Janusza Reszelewskiego, o zorganizowanie mety biegu w dniu 14 maja 2008 roku w granicach Drzewicy, a także startu biegu w godzinach porannych następnego dnia. Jako, że nasz burmistrz jest ogromnym fanem sportu, odpowiedź mogła być tylko jedna :)

12.05.2008

Sztuka jak Balsam

Dwójka uczestników drzewickiego Warsztatu - Ewa i Krzysztof, zgłosiła swoje prace do udziału w konkursie plastycznym skierowanym do WTZ-etów oraz Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu Łodzi i województwa łódzkiego. Wystawa będzie prezentowana w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w czerwcu b.r. Uczestnicy chcieli w specjalny sposób skupić się na promocji naszej małej ojczyzny – Drzewicy i wykonali prace związane tematycznie z naszym miastem. Krzysztof przygotował herb Drzewicy, oprawiony dodatkowo w samodzielnie wykonaną drewnianą ramką, Ewa natomiast przedstawiła ruiny drzewickiego zamku.

11.05.2008

Poświętne

Kilkuosobowa grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy, pojechała do Poświętnego, gdzie po Mszy świętej, na Błoniach przyklasztornych, została przedstawiona rekonstrukcja zwycięskiej bitwy hubalczyków z wojskami niemieckimi pod Huciskiem. Publiczności zaprezentowali się także żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Pokazy obserwował m.in. pan Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta. Uroczystości te związane były z 68. rocznicą śmierci legendarnego partyzanta drugiej wojny światowej - majora Henryka Dobrzańskiego zwanego "Hubalem".

07.05.2008

Grill nad rzeką

W pięknej scenerii drzewickiej przyrody, przy doskonałej, niemalże letniej pogodzie, udaliśmy się na grillowanie. Las, łąka, rzeka, pachnące kwiaty, zielona trawa, błękitne niebo, gorące słońce - czego można chcieć więcej? Jesteśmy prawdziwymi szczęśliwcami, że żyjemy w tak pięknym zakątku kraju... Była to także doskonała okazja do podziękowania diakonowi Norbertowi, który przez 2 miesiące systematycznie odwiedzał naszą placówkę i raz w tygodniu prowadził zajęcia z uczestnikami. Uczył nas m.in. tańców i zabaw pielgrzymkowych, rozmawiał z nami i opowiadał ciekawe historie z życia kościoła.

03.05.2008

Uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 3-go maja 2008 r. odbyły się w Drzewicy obchody rocznicowe uchwalenia Konstytucji. Uroczystość rozpoczął przemarsz mieszkańców, władz lokalnych, delegacji jednostek organizacyjnych oraz innych instytucji z terenu gminy oraz gości przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej do kościoła św. Łukasza w Drzewicy. Uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny, odprawił Proboszcz Parafii – ks. Adam Płuciennik.

23.05.2008

Malowanie pomieszczeń w Bibliotece 23, 24.04.2008.

W tych dniach realizowaliśmy zadania z zakresu jakże istotnej dla nas rehabilitacji zawodowej. Zdobyliśmy już doświadczenie w zakresie wykańczania wnętrz, odnawiając niemalże każde warsztatowe pomieszczenie. Oto ostatnie osiągnięcie – świeżo wytapetowana pracownia komputerowa.

10.04.2008

Odwiedziny uczniów z Nieznamierowic i Gałek

W dniu 10 IV 2008 roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Nieznamierowic oraz Gałek. Uczniowie przygotowali oraz przedstawili spektakl słowno - muzyczny przypominający sylwetkę naszego Ojca Świętego - Jana Pawła II, w III rocznicę Jego śmierci.

31.03.2008

III Zawody Integracyjne

W poniedziałek 31 III 2008 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy wzięli udział w zawodach integracyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. To już III edycja tej imprezy, która na stałe wpisała się w życie obu placówek.

11.04.2008

Kiermasz Wielkanocny

W piątek i w niedzielę można było kupić ozdoby wielkanocne wykonane przez podopiecznych drzewickiego Warsztatu. Kiermasz odbył się na gminnym targowisku oraz przed kościołem parafialnym w Drzewicy. Dzięki uprzejmości Tygodnika Opoczyńskiego, który umieścił na swoich łamach ogłoszenie na ten temat, zachęcający do wsparcia Warsztatu oraz dzięki księżom, którzy po każdej Mszy Świętej informowali o naszej inicjatywie, kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że ze wszystkich przygotowanych kilkudziesięciu sztuk produktów, pozostało jedynie kilka sztuk. Nie można nie podziękować w tym miejscu Uczestnikom WTZ, którzy przez kilka ostatnich tygodni nieustannie przygotowali produkty, w wykonanie których wkładali mnóstwo czasu i mnóstwo serca... Dziękujemy również wszystkim osobom, które zakupiły nasze stroiki i w ten sposób wspierają naszą działalność.

13.03.2008

Konkurs Recytatorski

W dniu 13 III 2008 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbywały się powiatowe eliminacje do 53. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jednym z recytatorów był uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy – Arek, który przedstawił dwa utwory: wiersz Edwarda Stachury – „Życie to nie teatr” oraz prozę Zbigniewa Herberta – ”Prometeusz”. Prezentacja Arka bardzo spodobała się jury, które z ogromnym uznaniem wypowiedziało się na temat jego występu oraz talentu, którym niewątpliwie jest obdarzony. Okazało się, że nigdy wcześniej w konkursie nie brał udziału uczestnik wtz-etu. Arek otrzymał specjalne wyróżnienie od komisji, która jednocześnie wyraziła nadzieję na spotkanie w kolejnej edycji konkursu. Gratulujemy!

21.02.2008

Mariusz na podium

12 lutego w Miejsko Gminnym Ośroku Kultury w Drzewicy, odbyły się półfinały zawodów w tenisie stołowym. Udział w nich wzięło 14 osób, w tym 2 uczestnikówz naszego Warsztatu: Mariusz i Zdzisław.

24.01.2008

Jasełka

Uczestnicy Warsztatu pod okiem instruktorów terapii zajęciowej, przez niemal cały styczeń przygotowywali inscenizację Jasełek.