Wydarzenia 2012


14.12.2012

Spotkanie Wigilijne

Już po raz siódmy w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Drzewicy odbyło się Spotkanie Wigilijne, podczas którego przy dźwięku kolęd wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

06.12.2012

Kiermasz Mikołajkowy

Przed Budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej 06 grudnia 2012r. odbył się Kiermasz Mikołajkowy zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Na przygotowanym stoisku można było nabyć szereg prezentów mikołajkowych oraz świątecznych ozdób, własnoręcznie wykonanych przez uczestników: bombki, choinki ze wstążek i cekinów; choinki z szyszek; stroiki świąteczne; torby prezentowe.

11.11.2012

Ogólnopolska Sztafeta 11.11.11:11.2012.

W niedzielę 11 listopada 2012r. o godzinie 11:11 spod Urzędu Gminy i Miasta Drzewica wyruszyła Ogólnopolska Sztafeta. Celem organizowanego przemarszu było promowanie wolontariatu, jako nowoczesnej formy patriotyzmu. Hołd ludziom, którzy pomagają innym, pracują społecznie oddała nasza delegacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy reprezentowana przez podopiecznych oraz pracowników.

25.10.2012

Kiermasz z Okazji Zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych

W piątek 26.10.2012r. odbył się kiermasz z okazji Dnia Wszystkich Świętych, organizowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Na stoisku można było nabyć wiązanki wykonane własnoręcznie, zdobione szyszkami oraz kolorowymi kwiatami. Zorganizowany kiermasz jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem.

04.10.2012

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Na zaproszenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy przybyli nasi przyjaciele z WTZ z Opoczna. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem zaproszonych gości i złożeniem panom życzeń z okazji ich święta. Następnie wszyscy bawili się w rytmie disco, kosztując przygotowanych potraw specjalnie na tę okazję. Wspólna zabawa trwała przez długi czas, a wspomnienia pozostaną do kolejnego spotkania.

24.09.2012

Trzydniowa wycieczka do Kudowy Zdrój

Wycieczkę rozpoczęliśmy od prehistorycznej podróży przenosząc się w czasy dinozaurów, zwiedzając JuraPark w Krasiejowie. Odwiedziliśmy Tunel czasu prezentujący powstanie Ziemi. Następnie udaliśmy się na spacer Ścieżką edukacyjną, podziwiając modele mezozoicznych gadów i płazów. Podczas spaceru wstąpiliśmy do Pawilonu muzealnego Dinopark, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych zwierząt. O godzinie osiemnastej dotarliśmy do ośrodka wypoczynkowego Wrzos, gdzie zjedliśmy obiadokolację i zakwaterowaliśmy się na kolejne dni naszego pobytu. Drugiego dnia wczesnym rankiem udając się na całodniową wycieczkę, spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem Panem Andrzejem. Pierwszym punktem wycieczki była miejscowość Czermna, w której znajduje się Kaplica Czaszek będąca sanktuarium zadumy nad życiem i śmiercią. Kolejnym etapem naszego zwiedzania była część reprezentacyjna Kudowy Zdrój – Park Zdrojowy. To właśnie w tym miejscu wspólnie z kuracjuszami mogliśmy delektować się świeżym powietrzem, kosztować wody mającej właściwości lecznicze, podziwiać parkową zieleń i architekturą miasta. Po nabraniu sił przemieściliśmy się drogą stu zakrętów na wysokość 915 m.n.p.m. do Rezerwatu Błędne Skały. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 - 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca. Oczarowani pięknymi wytworami skalnymi udaliśmy się do Wambierzyc, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin – Bazylika, Kalwaria, Ruchoma Szopka, Kaplica - Muzeum. Po zapoznaniu się z historią obiektów powróciliśmy do miejscowości uzdrowiskowej, tym razem Duszniki Zdrój. Znów wspólnie spacerowaliśmy po parku, w którym przebywał także Fryderyk Chopin. Mogliśmy podziwiać jego pomnik, dworek, pijalnie wód oraz fontannę. Trzeciego dnia po śniadaniu udaliśmy w drogę powrotną. Zahaczając o Częstochowę wstąpiliśmy do Parku Miniatur Sakralnych. W parku mogliśmy zobaczyć najpiękniejsze sanktuaria świata wykonane przez znakomitych artystów. Wieczorem powróciliśmy do Drzewicy z bagażem niezapomnianych wrażeń.

02.09.2012

Dożynki Gminne w Idzikowicach

Dożynki Gminne w Idzikowicach, rozpoczęły się poświęceniem plonów oraz Uroczystą Mszą Świętą. Podczas części oficjalnej nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych z ośpiewaniem, której towarzyszyły występy mieszkańców Idzikowic i Brzuzy. Część artystyczną otworzył występ Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Drzewicy. Przedstawili oni szereg tańców cygańskich, połączonych ze śpiewem. Były to utwory: My cyganie, Cyganeczka Zosia, Cyganeria oraz nieco bardziej współczesny Oliver Twist. Sztuka cygańska została bardzo miło przyjęta przez publiczność i nagrodzona brawami.

08.08.2012

Wycieczka uczestników do Torunia

W środę 08.08.2012. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy udali się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy nad bulwary nadwiślańskie, gdzie spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem Panem Michałem. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od podziwiania najpiękniejszych zabytków historycznych, takich jak: Dom Mikołaja Kopernika; mury, baszty bramy miejskie; Krzywa Wieża; Rynek staromiejski (ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, pręgierz, pomnik Flisaka, Dwór Artusa, Kościół NMP). W godzinach popołudniowych dojechaliśmy do Fortu IV, który oprócz wspaniałego miejsca tradycji wojskowości, był także naszą bazą noclegową. Po obiedzie powróciliśmy na stare miasto przenosząc się w magiczną podróż astronomiczną, zwiedzając orbitarium oraz planetarium. Po obejrzeniu seansu „Lato pod gwiazdami” ponownie udaliśmy na starówkę, gdzie każdy mógł pospacerować przy Fontannie Cosmopolis lub nad bulwarami. Wieczorem powróciliśmy do fortu doświadczając kolejnych niezapomnianych wrażeń, zwiedzając obiekt z pochodniami w towarzystwie przewodnika. W czwartek udaliśmy się do Muzeum Pienika, w którym każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności kulinarne wypiekając pierniki i zapoznając się ze starymi recepturami. Wyjeżdżając z miasta z zakupionymi pamiątkami w drodze powrotnej zwiedziliśmy Ciechocinek, doświadczając jego mocy uzdrowiskowej. Po zregenerowaniu sił spacerując tężniami powróciliśmy do Drzewicy ze wspaniałymi wspomnieniami, które pozostaną z nami na długi czas. Do następnego wyjazdu...

15.06.2012

Zawody integracyjne z ZSPg w Drzewicy

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy wzięli udział w zawodach integracyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. To już kolejna edycja tej imprezy, która na stałe wpisała się w życie obu placówek.Po zapoznaniu z regulaminem przez prowadzących, wszyscy wzięliśmy udział w zawodach. Konkurencje były bardzo zróżnicowane - począwszy od biegów do bardziej skomplikowanych rywalizacji z przeszkodami, w których liczył się nie tylko wysiłek, ale i umiejętna koordynacja wzrokowo ruchowa.Impreza była udana pod każdym względem. Rywalizacja, ale również współpraca osób niepełnosprawnych z pełnosprawną młodzieżą, pokazała, że wcale nie różnimy się od siebie. Młodzież szkolna pokazała, że rośnie pokolenie ludzi tolerancyjnych i nie pozbawionych wrażliwości.

06.06.2012

Spotkanie Integracyjne w Piotrkowie Trybunalskim

Osoby niepełnosprawne z powiatu piotrkowskiego i opoczyńskiego, miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne na Spotkaniu Integracyjnym w Piotrkowie Trybunalskim. Mogliśmy oglądać przedstawienia teatralno – muzyczne prezentowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Piotrkowa, Sulejowa, Drzewicy oraz Szkoły specjalne. Po zakończonych prezentacjach placówek, nie brakowało także konkusów oraz zabaw, zakończonych dyskoteką. Warsztat Terapii Zajęciowej z Drzewicy został bardzo miło przyjęty przez organizatorów. Otrzymaliśmy dyplom, którego treść podziękowań pozostanie na długi czas w naszych sercach.

16.05.2012

Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą. Następnie udaliśmy się do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Część oficjalna została otwarta przez zaproszonych gości, po których wystąpieniu zaprezentowały się poszczególne grupy artystyczne z naszego powiatu: Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej z Opoczna, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Drzewicy, Szkoły im. Jana Brzechwy, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Opoczna, Środowiskowego Domu Samopomocy z Olszowca. Drzewiccy artyści wykonali choreografię taneczną, nagrodzoną gromkimi brawami.

03.05.2012

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Podczas Uroczystości związanych z Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, nasza delegacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy wzięła udział we Mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Łukasza. Po zakończonej Mszy św. udaliśmy się pod pomnik, gdzie złożyliśmy wieniec.

27.04.2012

Kiermasz Narodowy

W piątek 27 kwietnia odbył się Kiermasz Narodowy zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Osoby zainteresowane mogły nabyć na stoisku szereg rzeczy własnoręcznie wykonanych przez naszych podopiecznych, między innymi: flagi narodowe, świece ozdobne, prace na szkle, obrazy i wiele innych dzieł artystycznych. Jak zwykle zorganizowany kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

16.02.2012

IX Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Eliminacje konkursowe przeprowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Drzewicy, przyniosły sukces dla Arkadiusza Nowaka. Zakwalifikował się on do finału, który odbył się w Radomiu.

21.02.2012

VI Rocznica Powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy

Dnia 21.02.2012r. odbyły się uroczystości związane z obchodami VI Rocznicy Powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Na uroczyste spotkanie przybyło wielu zaproszonych. Część oficjalną rozpoczęła Pani kierownik Sylwia Gąsiorowska, która wspominała sześcioletnią działalność naszej placówki. Po części oficjalnej mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną pokazującą w wielkim skrócie działalność naszej placówki. Punktem kulminacyjnym tego dnia okazał się występ naszych podopiecznych w inscenizacji muzycznej pod tytułem „Miłość nie jedno ma imię”. Artyści wzięli udział w scenkach muzycznych do polskich utworów o tematyce miłosnej. Po raz pierwszy opowiedzieli tą historię gestem mimiką i ruchem ciała. Artyści wykazali się wielkim zaangażowaniem, wytrwałością, kreatywnością, spontanicznością i poczuciem humoru. Część artystyczna została nagrodzona gromkimi brawami i gratulacjami. Kolejnym punktem uroczystości było wniesienie jubileuszowego tortu i wzniesienie toastu z symboliczną lampka szampana. Dla wszystkich zaproszonych gości były przygotowane przez uczestników pamiątki i podziękowania, które zostały wręczone każdemu z gości na zakończenie uroczystości.

23.02.2012

Spotkanie z rodzicami

Dwa dni później odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego mieli oni okazję osobiście obejrzeć przedstawienie "Miłość nie jedno ma imię" wystawione przez podopiecznych Warsztatu. Po części oficjalnej wspólnie udaliśmy się na przygotowany poczęstunek.

14.02.2012

Walentynki z przyjaciółmi z Opoczna

W ostatnich dniach karnawału zostaliśmy zaproszeni przez naszych przyjaciół z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Opocznie na imprezę taneczną. Dobra muzyka przygotowana przez organizatorów sprawiła, że wszyscy bawili się hucznie na parkiecie „nie podpierając ścian”. Tańczono długo i wytrwale, a wspomnienia ze spotkanie pozostaną do kolejnej wspólnej zabawy.

10.02.2012

Wyjazd do Radomia

W czasie wyjazdu mogliśmy obcować z kulturą, biorąc udział w seansie filmowym oraz aktywnie spedzać czas grając w kręgle.