Wydarzenia 2013


13.04.2014

Kiermasz Wielkanocny 2014

W Niedzielę Palmową 13.04.2014 r. w godzinach 900 - 1400 przed kościołem pod wezwaniem św. Łukasza w Drzewicy odbył się Kiermasz Wielkanocny organizowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Można było nabyć szereg własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, między innymi: koszyki wielkanocne, pisanki zdobione kolorowymi sznurkami, drewniane zajączki, baranki, koguciki, kwiatki filcowe, ozdoby na patyczkach, borówki i wiele innych.

07.03.2014

Dzień Kobiet w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Drzewicy

8 marca to dzień w którym kobiety obchodzą swoje święto. Mężczyźni wyrażają w tym dniu szacunek, podziw dla pań obdarowując je kwiatami lub drobnymi upominkami. W naszym Warsztacie, także nie zapomniano o paniach. W związku z tym, że 8 marca był dniem wolnym od zajęć świętowano 7 marca w piątek. O godzinie 11 wszyscy zebraliśmy się w pracowni gospodarstwa domowego uroczyście składając najserdeczniejsze życzenia. Panie otrzymały kwiaty oraz słodkie upominki.

18.12.2013

Spotkanie Wigilijne

Już po raz ósmy w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Drzewicy odbyło się Spotkanie Wigilijne, podczas którego przy dźwięku kolęd wykonywanych przez naszych artystów wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Życząc sobie wzajemnie wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok zasiedliśmy do stołu, aby wedle tradycji skosztować potraw wigilijnych przygotowanych przez podopiecznych.

09.12.2013

Z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Drzewicy

W poniedziałek tj. 09 grudnia na zaproszenie Pani Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy- Sylwii Gąsiorowskiej, doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery i pośrednik pracy Punktu Pośrednictwa Pracy OHP przeprowadziły zajęcia z uczestnikami warsztatów. Uczestnicy spotkania zapoznali się z usługami świadczonymi przez jednostki w ramach realizowanego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Informacje dotyczące rynku pracy - z uwzględnieniem ofert kierowanych do osób niepełnosprawnych przedstawiła Pani Ewelina Karbownik - pośrednik pracy. Natomiast tematykę w zakresie poradnictwa i informacji indywidualnych omówiła Małgorzata Łysik - doradca zawodowy.

06.12.2013

Kiermasz Mikołajkowy 2013

W piątek 06.12.2013. przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się „Kiermasz Mikołajkowy” organizowany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia na naszym stoisku można było nabyć szereg własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, między innymi: bogato zdobione choinki wykonane z makaronu, szyszek i makramy; ozdoby choinkowe - łańcuchy makaronowe, bombki brokatowe; stroiki bożonarodzeniowe dekorowane suszonymi owocami; świece świąteczne. Jak co roku nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

24.10.2013

Tworzenie prac konkursowych przez uczestników WTZ Drzewica

Celem konkursu fotograficzno-plastycznego "Połączeni pasją" jest integracja mieszkańców naszego województwa poprzez pokazanie wspólnych pasji, zainteresowań, hobby łączących osoby pełnosprawne i niepełnosprawne. Na etapie eliminacji przeprowadzonych w naszej placówce wszystkie prace okazały się godne uwagi. Zaprezentowano zainteresowania filmowe, muzyczne, literackie, sportowe. Wszystkie prace zostały wysłane do Łodzi na etap finałowy konkursu. Trzymamy kciuki za naszych uczestników mając nadzieję, że ich pasje wyrażone sztuką zostaną nagrodzone.

21.10.2013

Czas na jesienne spacery

Piękna słoneczna pogoda jak na miesiąc październik powyżej 20 stopni zachęca do podziwiania kolorów jesieni. Sprzyjającą aurę postanowiliśmy wykorzystać na spacery. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

01.10.2013

Ognisko Integracyjne z WTZ Opoczno

Dzięki uprzejmości pana prezesa Ludowego Klubu Kajakowego w Drzewicy mogliśmy zorganizować we wtorek 01 października 2013 r. na terenie domków letniskowych klubu spotkanie integracyjne, na które zaprosiliśmy przyjaciół z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Opocznie. Okazją do spotkania był Dzień Chłopaka. Impreza rozpoczęła się przywitaniem gości, uroczystym rozpaleniem ogniska oraz wręczeniem upominków dla wszystkich Panów.
Jak co roku obok tańców w rytmie disco nie zabrakło i innych atrakcji, piekliśmy kiełbaski, ziemniaki oraz bawiliśmy się biorąc udział w licznych konkursach - jedzenia pączków na czas, poszukiwania ukrytych skarbów i pokazie mody.
Wszystkiemu towarzyszyły tańce na świeżym powietrzu i wspólna zabawa, która na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka w Bieszczady 10-12.09.2013.

W dniach 10 -12 września 2013 roku byliśmy na wycieczce w Bieszczadach. We wtorek rano o godzinie 5:30 wyruszyliśmy w stronę gór. Po drodze zatrzymaliśmy się w Sandomierzu. Zwiedziliśmy miasto, które znamy z serialu „Ojciec Mateusz”. Spacerowaliśmy po starówce oraz trasie podziemnej. Zakupiliśmy pamiątki. Potem ruszyliśmy w dalszą drogę. Kiedy dotarliśmy do ośrodka wypoczynkowego „Uroczysko” w Zwierzyniu zjedliśmy obiadokolację i zakwaterowaliśmy się w pokojach. Po czym poszliśmy na spacer.
W środę, po śniadaniu spotkaliśmy się z przewodnikiem i ruszyliśmy w Bieszczady nad małą zaporę, skąd poszliśmy zdobywać jeden z bieszczadzkich szczytów-Koziniec. Podczas wspinaczki przeżyliśmy niezapomniane chwile. Mieliśmy okazję podziwiać piękne górskie krajobrazy i przyrodę. Kolejną atrakcją był spacer po zaporze wodnej na Solinie i czas wolny na „Krupówkach Bieszczadzkich”. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się w rejs po zalewie Solińskim, podczas rejsu podziwialiśmy piękne widoki i mieliśmy okazję poznać historię budowy zapory oraz dzieje okolicznych mieszkańców. Na zakończenie tego bogatego w atrakcje dnia pojechaliśmy na taras widokowy, skąd rozciąga się panorama Bieszczad. Wieczorem, po posiłku wszyscy bawiliśmy się na dyskotece zorganizowanej w naszym ośrodku.
Ostatniego dnia, w czwartek po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zatrzymaliśmy się w Opatowie na obiad i krótki spacer po mieście. Kolejny przystanek to Kałków-Godów, tamtejsze sanktuarium, Droga Krzyżowa i Golgota. Do Drzewicy wróciliśmy o godzinie 20:30.
Wycieczka bardzo się udała. Wróciliśmy szczęśliwi z bagażem niezapomnianych wspomnień i wrażeń. Na długo w naszej pamięci zostaną malownicze bieszczadzkie krajobrazy oraz pozytywna energia, którą przywieźliśmy ze sobą.

08.09.2013

Jubileuszowe święto plonów w Brzustowcu z udziałem grupy artystycznej z WTZ Drzewica

Dożynki Gminne w Brzustowcu rozpoczęły się przemarszem orszaku dożynkowego na boisko przy Szkole podstawowej w Brzustowcu. Po mszy świętej podczas części oficjalnej nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych z ośpiewaniem, której towarzyszyły występy mieszkańców okolicznych miejscowości. Część artystyczną otworzył występ uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Drzewicy. Przedstawili oni układ taneczny do utworu "Psalm dla Ciebie" Piotra Rubika oraz krótkie przedstawienie do hitu disco "Stalowa Rura". Występ artystów z WTZ został bardzo miło przyjęty przez publiczność, o czym świadczyły nieustające brawa podczas występu.

07.09.2013

I Zawody Integracyjne Osób Niepełnosprawnych w kategorii Spławik

Kolejne sukcesy podopiecznych WTZ Drzewica w I Zawodach Integracyjnych Osób Niepełnosprawnych w kategorii Spławik, zorganizowanych przez Polski Związek Wędkarski w Drzewicy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Pierwsze miejsce z dorobkiem 700 pkt zdobyła Ewa Białek, którą opiekował się Marian Zaraś. Drugą lokatę wywalczyła Katarzyna Stępień - opiekun Krzysztof Kowal, zdobywając 540 pkt. Trzecie miejsce przypadło w udziale Bożenie Cieślik (460 pkt), wspieranej przez Zbigniewa Plutę, natomiast czwarte Mariuszowi Tomczykowi (również 460 pkt) z opiekunem Marcinem Starnawskim. Piąta była Monika Galbarczyk (opiekun Karol Gąsiorowski), która zdobyła 420 pkt. Szóstą pozycję z dorobkiem 400 pkt zajęła Sylwia Miązek (opiekun Andrzej Szczepanik). Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Janusz Reszelewski, który wręczył puchary za zajęcie miejsc od 1 do 3. Uczestnicy otrzymali dyplomy za zdobyte punkty, jak również paczki ze słodyczami. Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z panią kierownik Sylwią Gąsiorowską podziękowali za pomysł i zaangażowanie burmistrzowi Januszowi Reszelewskiemu i Prezesowi Koła Józefowi Liwińskiemu wręczając okolicznościowe upominki. Na zakończenie imprezy wszyscy wzięliśmy udział w poczęstunku zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy.

28.08.2013

Dyskoteka 2013 z przyjaciółmi z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żarnowie

W środę 28.08.2013. odbyła się dyskoteka integracyjna połączona z poczęstunkiem, na którą przybyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Żarnowa. Impreza była bardzo udana. Rytmy disco przypadły wszystkim do gustu. Tańczono w parach, jak i solo do utworów „szybkich” i „wolnych”. Największą atrakcją był przeprowadzony przez instruktorów konkurs wokalny. Ku naszemu zaskoczeniu poziom wokalistów z Drzewicy oraz Żarnowa okazał się bardzo wysoki. Wyłoniono laureatów, którzy otrzymali skromne upominki oraz gromkie brawa. Było to pierwsze spotkanie z WTZ Żarnów. Mamy nadzieję, że niedługo się spotkamy na kolejnej dyskotece.

26.06.2013

Podziękowania podczas XXVI Sesji Rady Powiatu dla sportowców i trenerów

26.06.2013 r. w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyła się XXVI Sesja Rady Powiatu, na której przedstawiono osiągnięcia najlepszych sportowców i trenerów za 2012 rok. Wśród wyróżnionych było dwóch uczestników z naszego Warsztatu: Mariusz Tomczyk i Łukasz Tępiński, którzy są zawodnikami Klubu Olimpiad Specjalnych przy WTZ Opoczno.
Starosta Opoczyński pan Marek Ksyta osobiście podziękował i wręczył statuetki naszym sportowcom.

13.06.2013

Czas na grilla!

Po ognisku przyszedł czas na spotkanie przy grillu - po raz kolejny mieliśmy okazję do zasmakowania pieczonych potraw oraz wspólnej biesiady.

06.06.2013

VI Zawody Integracyjne z ZSPg Drzewica

To już kolejne VI Zawody Integracyjne Organizowane przez Zespół Szkół Gimnazjalnych w Drzewicy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Po zapoznaniu z regulaminem przez prowadzących i rozgrzewce, wszyscy wzięliśmy udział w rywalizacji sportowej. Rozegrano takie konkurencje jak: toczenie piłki, biegi drużynowe z przeszkodami, mecz piłki nożnej, biegi z piłką. Impreza była udana pod każdym względem. Rywalizacja, ale również współpraca osób niepełnosprawnych z pełnosprawną młodzieżą, pokazała, że wcale nie różnimy się od siebie. Młodzież szkolna pokazała, że rośnie pokolenie ludzi tolerancyjnych i nie pozbawionych wrażliwości.

03.06.2013

Prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy poraz kolejny nagrodzone

Spośród prac nadesłanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy na konkurs plastyczny pt. "Sztuka jak Balsam" nagrodzono dwie osoby z naszej placówki: Wojciecha Nitę laureata III miejsca oraz Marcina Żarskiego, który został wyróżniony. Celem konkursu w którym uczestniczyli nasi plastycy była aktywizacja uzdolnionych osób niepełnosprawnych, wyzwolenie aktywności twórczej oraz upowszechnianie dorobku sztuki kreowanej przez warsztaty terapii zajęciowej i środowiskowe domy samopomocy. Jest to kolejny sukces podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy na tle ostatnich osiągnięć w dziedzinie sportu, czy muzyki. Życzymy kolejnych sukcesów będących dowartościowaniem twórców i pobudzeniem ich ambicji.

15.05.2013

46 Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Tomaszowska Wiosna”

W dniach 15 – 17 maja w Tomaszowie Mazowieckim odbył się 46 Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Tomaszowska Wiosna 2013”. Mogliśmy wysłuchać artystów z całego kraju między innymi:  Łodzi, Częstochowy, Kielc, Radomia, Elbląga we wszystkich kategoriach wiekowych. Podopieczny Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy Arkadiusz Nowak był jednym z uczestników, któremu udało się zająć wyróżnienie – niestety nie wszyscy mieli tyle szczęścia z pośród 80 osób zakwalifikowanych do finału. Arek wykonał dwa utwory wokalne: "Za młodzi za starzy” Ryszarda Rynkowskiego oraz „Takie ładne oczy” z repertuaru Czerwonych Gitar, akompaniował mgr Michał Pomykała instruktor pracowni komputerowej. W przygotowaniu naszego artysty, pomogła także mgr Ewa Bulska z pracowni muzyczno – literackiej. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i podziwem ze strony jury konkursu.

10.05.2013

Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Opocznie

Spotkanie z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą. Następnie udaliśmy się do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Część oficjalna została otwarta przez zaproszonych gości, po których wystąpieniu zaprezentowały się poszczególne grupy artystyczne z naszego powiatu: Warsztatu Terapii Zajęciowej z Żarnowa, Domu Pomocy Społecznej z Niemojowic, Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej z Opoczna, Szkoły im. Jana Brzechwy, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Opoczna, Środowiskowego Domu Samopomocy z Olszowca, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Drzewicy. Grupa artystów z Drzewicy przedstawiła dwa utwory muzyczne z akompaniamentem „Za młodzi, za starzy”, „Moja cyganko” oraz taniec do utworu  Oliver Twist. Występ został przygotowany przez mgr Ewę Bulską z pracowni muzyczno – literackiej i mgr Michała Pomykałę z pracowni komputerowej.

07.05.2013

VIII Otwarty Indywidualny Integracyjny Turniej w Boccię 2013

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy 07.05.2013 r. wzięli udział w VIII Otwartym Indywidualnym Integracyjnym Turnieju w Boccię 2013 o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
WTZ w Drzewicy reprezentowali Łukasz, Arkadiusz i Michał pod opieką fizjoterapeuty Karoliny Sówki. Nasi sportowcy rywalizowali z uczniami piotrkowskich gimnazjów, szkół podstawowych, specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, młodzieżą OHP, osobami niepełnosprawnymi z Łodzi, Opoczna, Radomska, Łasku, Tomaszowa Mazowieckiego, jak również z radnymi Piotrkowa Trybunalskiego.
Walka była zacięta i bardzo owocna. Łukasz zdobył I miejsce w Boccię.
Równocześnie z zawodami w Boccię odbyły się rozgrywki Darta, naszą placówkę reprezentowały te same osoby. Tu również I miejsce zajął Łukasz, natomiast miejsce IV Arkadiusz.
Jesteśmy dumni z naszych uczestników, których osiągnięcia osobiste przyniosły nam wiele radości i rozsławiły nasz Warsztat. Życzymy im szczęścia i liczymy na dalsze sukcesy w życiu osobistym oraz sportowym.

24.04.2013

Sezon wiosenny rozpoczęty - pierwsze ognisko w tym roku

Słoneczna pogoda pozwoliła na zorganizowanie ogniska integracyjnego dla naszych uczestników. Wiosenne spędzanie wolnego czasu połączone ze wspólnym śpiewem oraz grami i zabawami przy ognisku przypadło wszystkim do gustu.

28.02.2013

VII Rocznica Powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy

28 lutego 2013 r. po raz kolejny spotkaliśmy się na obchodach VII rocznicy powstania Naszego Warsztatu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście rodzice i opiekunowie naszych uczestników. Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem Pani kierownik mgr Sylwii Gąsiorowskiej, która powitała zaproszonych gości, podsumowała miniony rok pełen inicjatyw w naszej placówce, podziękowała uczestnikom, kadrze za zaangażowanie i wytrwałość. Punktem kulminacyjnym, jak zawsze był występ naszych wspaniałych aktorów - uczestników WTZ w Drzewicy, przygotowany przez mgr Ewę Bulską z pracowni muzyczno - literackiej. Przedstawienie pt. "Jak nas widzą, tak nas piszą „ - wyrażające osobowość poprzez muzykę, gesty i stroje. Spotkanie spotkało się z dużą aprobatą gości. Podsumowaniem obchodów był słodki poczęstunek i wspólne wspominanie historii placówki.

14.02.2013

Walentynki w WTZ Drzewica

Uroczystości Walentynkowe miały także miejsce w naszej placówce. 13 lutego powstała poczta, do której można było wrzucać kartki wykonane specjalnie na tę okazję. Przygotowania trały cały dzień. Zużyto wiele materiałów plastycznych, aby jak najlepiej odwzajemnić sympatię do adresata. W Dzień Walentynek nastąpiło uroczyste rozdanie kartek oraz prezentów, któremu towarzyszyło wiele emocji.

12.02.2013

Walentynki z WTZ Opoczno

W dniu 12.02.2013 r. w ostatnim tygodniu karnawału spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Opoczna. Impreza jak przystaje na jej charakter była typowo taneczna. Pan DJ Piotr przygotował na tą okazję dobrą muzykę. Były utwory disco oraz biesiadne, bawiono się solo w kółeczkach i oczywiście w parach. Czas szybko płynął i trudno było się pożegnać, więc nie brakowało utworów na bis.

24.01.2013

Olimpijczycy w Urzędzie Gminy i Miasta Drzewica

Podczas XXIV Sesji Rady Gminy i Miasta Drzewica, która odbyła się 24.01.2013r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy Mariusz Tomczyk i Łukasz Tępiński - reprezentanci Kadry Paraolimpijskiej, biorący udział w Europejskim Turnieju Piłki Nożnej w Danii, XIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych drużyn 11 osobowych w Gutowie Małym otrzymali listy gratulacyjne, nagrody pamiątkowe od Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica Janusza Reszelewskiego oraz Przewodniczącej Rady Gminy i Miasta Drzewica Pani Marii Teresy Nowakowskiej. Ich sukcesy zostały zwieńczone gromkimi brawami, jak również pochwałami ze strony władz i zaproszonych gości.