Wydarzenia 2014


17.12.2014

Spotkanie Wigilijne

Już po raz dziewiąty w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Drzewicy odbyło się Spotkanie Wigilijne, podczas którego przy wspólnym kolędowaniu wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Życząc sobie wzajemnie wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy Rok zasiedliśmy do stołu, aby wedle tradycji skosztować potraw wigilijnych przygotowanych przez podopiecznych. Na zakończenie spotkania podopieczni WTZ otrzymali paczki świąteczne.

07.12.2014

Kiermasz Mikołajkowy 2014

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy zapraszają na Kiermasz Mikołajkowy, który odbędzie się 07 grudnia 2014 r. (w niedzielę) w godzinach 9:30 – 13:30 przed Kościołem pw. Św. Łukasza w Drzewicy.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia na naszym stoisku będzie można nabyć szereg własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, między innymi: bogato zdobione choinki wykonane z makaronu, szyszek, wełny i makramy; ozdoby choinkowe wykonane na szydełku, z drewna - bombki brokatowe, aniołki, łańcuchy makaronowe; stroiki bożonarodzeniowe dekorowane suszonymi owocami; świeczniki i świece świąteczne; ozdobne pudełka.

13.11.2014

Sportowcy WTZ Drzewica na Podium

W dniu 13 listopada rozegrano w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim X Integracyjny Drużynowy Turniej w Boccię o Puchar prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Krzysztofa Chojniaka. Zgromadził on 27 trzyosobowych drużyn z 15 placówek z warsztatów terapii zajęciowych, ośrodków szkolno – wychowawczych, domów samopomocy i drużyny zorganizowane samodzielnie z Łodzi, Radomia, Tomaszowa Mazowieckiego, Pińczowa, Łasku, Opoczna, Drzewicy oraz Piotrkowa Trybunalskiego.

17.10.2014

Uroczystości w 70 rocznicę pacyfikacji Drzewicy

W środę o godzinie 12 przy pomniku w centralnej części miasta odbyła się uroczystość upamiętniająca 70 rocznicę pacyfikacji Drzewicy. Władze samorządowe, Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy, młodzież szkolna, harcerze i mieszkańcy gminy wspólnie uczcili pamięć ofiar tamtych tragicznych wydarzeń. Nasi uczestnicy oddając hołd ofiarom złożyli kwiaty oraz zapalili „znicz pamięci”. Dalsze uroczystości odbyły się na cmentarzu parafialnym, gdzie ks. proboszcz Adam Płuciennik i ksiądz Robert Faliński odprawili mszę świętą w intencji pomordowanych. Na zakończenie uroczystości grupa uczniów z drzewickich szkół złożyła róże przy grobie - symbolu ofiar II wojny światowej. Uroczystość odbyła się w podniosłej atmosferze.

30.09.2014

Dzień chłopaka w WTZ Drzewica

O godzinie 12 wszyscy panowie z naszego Warsztatu zostali zaproszenie do Pracowni gospodarstwa domowego - była to niespodzianka przygotowana przez Uczestniczki WTZ z okazji Dnia chłopaka. Panowie otrzymali symboliczne upominki połączone z życzeniami. Panie w kierowanych życzeniach życzyły między innymi wiele uśmiechu, a mało złości; jak najmniej smutku, dużo radości… Na zakończenie spotkanie utrwaliliśmy wspólnym zdjęciem oraz podziękowaniami za pamięć.

Słowacja - Wodospady Zimnej Wody
Słowacja - Wodospady Zimnej Wody

Wyjazd wypoczynkowy do Jurgowa połączony z pobytem na Słowacji 16-18.09.2014 r.

W dniach 16 - 18. września 2014 r. odbył się wyjazd wypoczynkowy Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy do miejscowości Jurgów. Głównym celem wypoczynku było zwiedzanie miejsc turystycznych na terenie Podhala oraz Tatr Polsko – Słowackich.

24.08.2014

Jubileuszowe Święto Plonów w Domasznie z udziałem artystów z WTZ Drzewica

Dożynki Gminne w Domasznie rozpoczęły się przemarszem orszaku dożynkowego na boisko przy miejscowej szkole podstawowej. Po mszy świętej podczas części oficjalnej nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych z „ośpiewaniem”, której towarzyszyły występy okolicznych zespołów folklorystycznych. W części artystyczną jak co roku mogliśmy obejrzeć występ uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Drzewicy. Tym razem była to forma recytatorska zaprezentowana przez Arkadiusza Nowaka obrazująca historię Święta plonów. Kultywując tradycję pieśni biesiadnych, tak popularnych w naszych stronach opoczyńskich uczestnik WTZ Waldemar Górzyński wykonał utwór pt. „Kareta złota” zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania. Występ artystów został bardzo miło przyjęty przez publiczność, o czym świadczyły nieustające brawa.

16.08.2014

II Zawody Integracyjne Osób Niepełnosprawnych w kategorii Spławik "O Puchar Burmistrza"

16 sierpnia 2014 roku odbyły się II Zawody Integracyjne Osób Niepełnosprawnych w kategorii Spławik, „O Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica” zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy oraz Polski Związek Wędkarski w Drzewicy. Mimo niesprzyjającej pogody zawodnicy wraz z wędkarzami dzielnie trwali na swoich stanowiskach walcząc o puchary. Oto wyniki :

06.08.2014

W dniu 6 sierpnia rozpoczął się program autorski pt.: „Jestem dorosły – chcę pracować. Niepełnospr

W dniu 6 sierpnia rozpoczął się program autorski pt.: „Jestem dorosły – chcę pracować. Niepełnosprawni na rynku pracy”. Uczestnicy programu to osoby z różnym stopniem niepełnosprawności, na co dzień uczestniczące w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Drzewicy.

29.05.2014

VII Zawody Integracyjne Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy z ZSPg Drzewica

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy 29. maja 2014 r. wzięli udział w zawodach integracyjnych z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. To już kolejna edycja tej imprezy, która na stałe wpisała się w życie obu placówek. Po zapoznaniu z regulaminem i krótkiej rozgrzewce wszyscy zostali podzieleni na trzy drużyny złożone z zawodników obu placówek. Konkurencje sportowe było bardzo zróżnicowane: począwszy od mini hokeja, rzutów ringiem do celu – do biegów z pokonywaniem przeszkód (płotków, omijaniem pachołków, przenoszeniem piłki na paletkach). Jak co roku rozegraliśmy mecz piłki nożnej WTZ Drzewica kontra ZSPg Drzewica, który zakończył się rzutami karnymi i wielkimi emocjami. Wynik meczu to 3:2 dla WTZ. Nie było przegranych, wszyscy zdobyli nagrody i wyróżnienia. Na twarzach zawodników gościł uśmiech. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

22.05.2014

48 Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Tomaszowska Wiosna”

W dniach 22 – 23 maja w Kinie Włókniarz w Tomaszowie Mazowieckim odbył się 48 Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Tomaszowska Wiosna 2014”. Mogliśmy wysłuchać artystów z całego kraju: Łodzi, Częstochowy, Kielc, Radomia, Elbląga, Warszawy (przygotowywanych między innymi przez Panią Elżbietę Zapendowską) we wszystkich kategoriach wiekowych. Podopieczny Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy Tomasz Czerwiński był jednym z uczestników, któremu udało się zająć wyróżnienie – niestety nie wszyscy mieli tyle szczęścia z pośród 105 osób zakwalifikowanych do finału. Tomasz wykonał utwór wokalny: "W drodze do Fontainebleau” z repertuaru Krystyny Giżowskiej i Bogusława Meca. W przygotowaniu naszego artysty pomogli instruktorzy P. Ewa Bulska z pracowni muzyczno literackiej i P. Michał Pomykała z pracowni komputerowej. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i podziwem ze strony jury konkursu. Jest to już drugi sukces wokalny artystów z naszego Warsztatu zdobyty na festiwalu w Tomaszowie.

21.05.2014

II Przegląd Twórczości Artystycznej i Rzemieślniczej

Przegląd Twórczości Artystycznej i Rzemieślniczej rozpoczął się przemówieniem zaproszonych gości. Najważniejszą częścią spotkania były występy zespołów artystycznych między innymi: z Olszowca, Opoczna, Drzewicy, Dąbrówki oraz prezentacja stoisk z pracami plastycznymi i rękodzieła. Następnie wszyscy udaliśmy się na poczęstunek. Występy oraz prace wykonane przez podopiecznych zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Drzewicy otrzymali podziękowania za przedstawienie układu tanecznego do utworu Piotra Rubika „Psalm dla Ciebie”. Na zakończenie przeglądu zagrał zespół „Młode Wilki” z Tomaszowa Mazowieckiego, którego rytmy muzyki Disko nie pozwalały nikomu opuścić sali tańca.

13.05.2014

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych 2014

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Powiat Opoczyński rozpoczął się, jak co roku uroczystą Mszą Święta odprawioną w kościele św. Bartłomieja w Opocznie. Po Mszy wszyscy udaliśmy się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie kontynuowana była dalsza część uroczystości. Na spotkaniu został zaprezentowany dorobek niemal wszystkich instytucji niosących pomoc niepełnosprawnym z naszego powiatu. Nie zabrakło także artystów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy, którzy przedstawili trzy utwory wokalno – taneczne: Stalową Rurę. utwór Bogusława Meca – W drodze do Fontainebleau oraz Rock'n'Roll Is King. Występ podopiecznych z WTZ Drzewica został nagrodzony największymi brawami.

24.04.2014

Sezon wiosenny rozpoczęty - pierwsze ognisko w tym roku

Słoneczna pogoda pozwoliła na zorganizowanie ogniska integracyjnego dla naszych uczestników. Wiosenne spędzanie wolnego czasu połączone ze wspólnym śpiewem oraz grami i zabawami przy ognisku przypadło wszystkim do gustu